Na rynku pojawiły się właśnie smartfony Samsung Galaxy S8 i S8+. Para tych telefonów znacznie przewyższyła poprzednią generację w pre-orderach, jednakże bardzo ciężko będzie im dogonić całościową sprzedaż galaxy S7 i S7 Edge.

Zgodnie z danymi zebranymi przez The Investor wiadomo, że południowokoreańska firma sprzedała w okresie od stycznia do marca tego roku około 7,2 miliona S7 i S7 Edge. Jest to ilość robiąca mocne wrażenie, jednakże dalsze dane absolutnie zwalają z nóg. Okazuje się, że całkowita sprzedaż poprzedniej generacji przekroczyła właśnie imponujące 55 miliona sztuk. Samsung generalnie sprzedał 92,8 milionów telefonów w pierwszym kwartale 2017 roku, z czego 86% było smartfonami. Firma posiada więc około 23% globalnego rynku.

Co jest ciekawe to fakt, że większość osób nadal kupuje słabsze modele, w szczególności poprzedniej generacji. Sam ostatnio nabyłem Samsung S7, którego cena nie jest jeszcze tak powalająca jak S8. Starsza generacja ma to do siebie, że w dalszym ciągu jest świetna (jest nieznacznie gorsza, przynajmniej pod względem aparatu czy specyfikacji), a kosztuje znacznie mniej [można go już kupić ze sklepów za nieco mniej lub więcej niż 2000 złotych ~ dop. Karol Krajewski]. Prawdopodobnie liczba 55 milionów sztuk ulegnie jeszcze znaczącemu wzrostowi. Ciekawy jestem, na jakiej liczbie sprzedaż się skończy.

Źródło: https://www.neowin.net/, zdjęcie: Janitors Samsung Galaxy S7 via photopin (license)

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej