WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung tworzy headset do wirtualnej rzeczywistości

Najpierw Oculus Rift, potem Sony, a teraz Samsung. Gigant znany głownie z flagowego telefonu Galaxy, pracuje nad własnym headsetem do wirtualnej rzeczywistości. Serwis Engadget powołuje się na źródła operujące blisko firmy Samsung i twierdzi, że produkt ma zostać zapowiedziany jeszcze w tym roku. Pierwsze prototypy tego urządzenia działają w połączeniu z Note 3 i Galaxy S5, ale wersja dla konsumenta wymagać będzie mocy nowych, niezapowiedzianych jeszcze telefonów.

Jak podają źródła, headset ma zostać wyposażony w ekrany OLED, które są bardziej zaawansowane niż te znajdujące się w drugiej wersji Oculusa. Nie wiemy natomiast w jaki sposób headset miałby łączyć się z telefonem. Logika podpowiada, że wszelkie bezprzewodowe połączenia nie wchodzą w grę, ponieważ jakiekolwiek zakłócenia i opóźnienia mogą wywołać nieprzyjemny efekt choroby lokomocyjnej. Kolejną zagadką jest również sposób śledzenia ruchów headseta. Sony i Facebook wykorzystują w swoich produktach specjalne kamery, które śledzą położenie głowy użytkownika. Czyżby Samsung chciał zaimplementować tego typu urządzenie w swoich nowych telefonach?

Załóżmy, że taki eksperyment się powiedzie i niskobudżetowy headset będzie działać jak powinien. Czy tego typu wynalazek sprawdzi się na smartfonach, gdzie gry FPP nie są aż tak popularne? Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie, żeby ktoś pakował wielki hełm do plecaka, aby w autobusie założyć go na głowę i rozkoszować się ulubioną grą w wirtualnej rzeczywistości. Nie wspominając już o tym, że pasażerowie autobusu dopilnowaliby, aby fotka takiego delikwenta znalazła się na portalach społecznościowych.