WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Samsung wykupił Viv Labs – firmę twórców wirtualnego asystenta Apple

Zamiast tworzyć własnego wirtualnego asystenta dla smartfonów Galaxy, Samsung zdecydował się na jego kupno. Firma ogłosiła, że nabyła Viv Labs – startup od twórców Siri – osobistego asystenta dla Apple, za nieujawnioną kwotę pieniędzy. Viv Labs zademonstrował swoją asystentkę następnej generacji w maju, nosi ona nazwę Viv. Produkt był w stanie skutecznie obsłużyć szereg złożonych potrzeb użytkowników, wprowadzając w zachwyt publiczność na Disrupt NY.

Założyciele Viv Labs – Adam Cheyer, Dag Kittlaus i Chris Brigham – stopniowo odchodzili z Apple po przejęciu spółki z Siri w 2012 roku i od tego czasu pracowali nad Viv. Teraz będą podlegać Samsungowi, ale Viv Labs będzie działać dalej jako niezależna spółka.

Viv będzie świadczyć usługi na rzecz Samsung i wielu platform firmy. Silny, inteligentny zintegrowany z gadżetami Samsunga może wzmocnić pozycję spółki. Technologia ta może pojawić się w 2017 roku w rodzinie sztandarowych Samsung Galaxy przed rozszerzeniem do innych urządzeń, takich jak telewizory.

Firmy Samsung chce oderwać się od jakiejkolwiek zależności od usług Google. Samsung Pay konkuruje bezpośrednio z Android Pay, a teraz Viv może być odpowiedzią Samsunga na dużą funkcjonalność w nowej rodzinie sprzętowej Google. Według postu Daga Kittlausa, Samsung jest w pełni zaangażowany w sztuczną inteligencję:

Samsung ukierunkował się na stanie się ważnym graczem w dziedzinie oprogramowania i usług, a konkretnie AI. Samsung Pay okazał się być jednym z najbardziej udanych platform płatności mobilnych na rynku, a SmartThings to kolejna porcja oprogramowania sygnalizująca to przekonanie. Powołana została nowa kadra wyższego szczebla – specjalistów SW.  Wkrótce będzie można zobaczyć absolutną powagę intencji Samsunga. Podobnie jak naszym – ich celem jest wygrana.

Żródło:http://www.theverge.com/