WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung zamierza wypuścić swój najcieńszy smartfon

Samsung po Galaxy Alpha nie kończy z produkowaniem metalowych smartfonów na średnie półki. Model A7, który wyciekł jakiś czas temu do sieci, to idealny dowód na te stwierdzenie.

Modele A3 i A5 dolecą do Europy dopiero w pierwszym kwartale 2015 roku, a już teraz dostajemy informację, że Samsung planuje wypuszczenie A7. Smartfon tak jak poprzednicy będzie wykonany cały z metalu. Jego ekran będzie miał przekątną 5,5 cala i wsparcie dla rozdzielczości Full HD (1080p). W środku siedzieć będzie 64-bitowy procesor Snapdragon 615 CPU, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat 13 megapikseli oraz 5 megapikseli, kolejno dla tylnej i przedniej strony. To co jednak najważniejsze, to jego grubość, która wyniesie jedynie 6,3 mm, czyli jeszcze mniej niż iPhone 6. Miejmy tylko nadzieję, że koreański producent już wcześniej przetestuje jego odporność na wyginanie się, by uniknąć własnego #bendgate w przyszłości.

Powyższe fotografie to model przeznaczony na chiński rynek. Czekamy jeszcze na oficjalną zapowiedź Samsunga. Przeciek pochodzi od chińskiego urzędu certyfikującego – Tenaa.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: gsmarena.com]