WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung zamierza zrewolucjonizować kina za pomocą Cinema LED Screen

Technologia wyświetlania obrazu rozwija się w ostatnich latach prężnie, ale te nowinki, o dziwo, nigdy nie docierają do kin. Wszystko to ma się zmienić dzięki firmie Samsung, która zapowiedziała instalację pierwszego komercyjnego Cinema LED Screen.

Ekran zaimplementowany w Lotte Cinema World Tower w Seulu, mierzy około 10 metrów szerokości i gwarantuje rozdzielczość 4K (4,096 x 2,160 pikseli). Wyposażony w HDR wyświetlacz jest w stanie osiągnąć jasność na poziomie 146fL, co według Samsunga jest wynikiem dziesięciokrotnie większym od standardowego projektora.

Cinema LED Screen został po raz pierwszy zaprezentowany w marcu, a jego demonstracja odbyła się w Cinemark Century Orleans 18 i XD Theatre, zlokalizowanych w The Orleans Hotel & Casino w Las Vegas. Samsung zapewnił, że ich wyświetlacz został poddany całej serii testów przemysłowych, których celem była ocena jakości i prezentacji urządzenia. W maju 2017 roku, Cinema LED Screen stał się pierwszym produktem, który osiągnął pełną zgodność z Digital Cinema Initiatives, czyli standardami technologii kinowej. Biorą one na tapetę paletę barw z niezrównaną dokładnością.

Jedną z niewielu wad, jakie znajdują się po stronie Cinema LED Screen, jest stosunkowo niewielki rozmiar ekranu, bo standardowy wyświetlacz kinowy potrafi osiągnąć szerokość od 13 do 21 metrów.

źródło: techspot.com | zdjęcie: pulsenews.co.kr