Mobile World Congress zwykle udostępnia prasie wiele informacji o technicznej części produkcji nowych telefonów. Nie inaczej jest tym razem – Samsung zapowiada 256GB dysk NAND, chip flash pasujący do telefonów i tabletów.

Pojemność jest tutaj istotna, bo kresem możliwości zdawało się dotychczas 128GB, ale Samsung kładzie duży nacisk na zgłębianie interfejsu Universal Flash Storage, który jest wykorzystywany do integracji dysku z resztą telefonu. NAND ma zagwarantować prędkość odczytu na poziomie 850MB/s i zapisu równą 260MB/s, co jest wynikiem nieco wyższym niż typowy dysk SATA III SSD używany w wielu komputerach osobistych.

UFF jest obecnie tylko jednym ze sposobów na zwiększenie prędkości przesyłu danych na mobilnych dyskach. Apple, dla przykładu, korzysta z interfejsu NVMe w swoich ostatnich telefonach, co jest rozwiązaniem identycznym w stosunku do MacBooków czy Retina iMaców. Tak czy siak, skutkuje to lepszymi osiągami na telefonach i tabletach, a w połączeniu z USB 3.0 może znacznie wpłynąć na czas potrzebny do transferu danych między telefonem a komputerem. Samsung nie określił jednak jeszcze, kiedy, w jakiej cenie i ilości nowy dysk 256GB zostanie wypuszczony.

[źródło i grafika: arstechnica.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!