WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung zapowiedział najcieńsze jak do tej pory tablety z serii Galaxy Tab S2

Samsung naprawdę zwariował na punkcie cienkości swoich urządzeń. Firma nie tak dawno wypuściła najcieńszy smartfon na rynku – Galaxy A8, zaś teraz proponuje nam ledwie widoczny tablet – Galaxy Tab S2.

Dotychczasowym rekordzistą w tej dziedzinie był iPad Air z „grubością” rzędu 6.1 mm. Galaxy Tab S2 ma już 5.6 mm, co daje naprawdę niesamowitą cienkość. Nie jest to wszystko, co koreański producent ujawnił o swoim nowym sprzęcie: tablet będzie dostępny w dwóch wersjach – z ekranem 8-calowym i 9,7-calowym, które odpowiednio będą ważyć 265 i 389 gramów. Największe wrażenie wywiera przede wszystkim ekran Super AMOLED, którego rozdzielczość wynosi 2048 na 1536 pikseli. Czeka nas więc pewnie wypalająca wręcz oczy ostrość i żywe kolory, do których przyzwyczaił nas już Samsung w swoich smartfonach.

Galaxy Tab S2 będzie napędzany przez ośmiordzeniowy procesor, składający się z czterech rdzeni o taktowaniu 1.9 GHz i kolejnych czterech z zegarami 1.3 GHz. Poza tym znajdziemy tam też 3 GB pamięci RAM oraz 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci. Wszystko to będzie napędzane „lizakowym” Androidem 5.0.

gala2

Jeśli ktoś jest zdesperowanym fotografem i chciałby swoim tabletem robić zdjęcia (niech go niebiosa chronią) to będzie miał w tym urządzeniu do dyspozycji dwa aparaty – tylni o rozdzielczości 8 megapkseli oraz przedni o rozdzielczości 2.1 megapiksela.

Wiemy już, że koreański producent zamierza wypuścić tablet do sprzedaży już w sierpniu i wygląda na to, że będzie on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej. Niestety, nie znamy rzeczy najważniejszej, czyli ceny sprzętu. Tej dowiemy się pewnie już wkrótce – prawdopodobnie nie będzie należeć dla najniższych.

[źródło i zdjęcia: techcrunch.com]