Samsung ma podobno pokazać światu we wczesnym okresie 2017 roku smartfon, który ma rzekomo posiadać składany ekran. Ma on zostać po raz pierwszy zaprezentowany na Mobile World Congress w Barcelonie, jednakże dzięki jednemu z patentów Samsunga jesteśmy sobie wyobrazić, jak takie urządzenie mogłoby wyglądać.

Telefon miałby nazywać się Galaxy X i jak widać na obrazkach poniżej, wyposażony byłby on w zawias na środku konstrukcji, który mocno przypomina komputer Surface Book, produkowany przez Microsoft. Patent prezentuje jednak, że zgięcie konstrukcji pozostawiałoby jednak pewną szparę blisko zawiasu, co tym bardziej zwiększa podobieństwo z Surface Bookiem. Jeśli zapowiedź Galaxy X miałaby faktycznie nastąpić na początku 2017 roku, to mielibyśmy do czynienia z pierwszym niekoncepcyjnym smartfonem na rynku.

Warto jednak zachować pewną dozę sceptycyzmu. W końcu mamy tu do czynienia z patentem, który równie dobrze może nigdy nie zamienić się w realny produkt. Samsung daje nam jednak wskazówkę, że ma pomysł na to, jak taką konstrukcję wykonać. Stąd jeszcze długa do faktycznego pojawienia się na półkach.

źródło i zdjęcia: sammobile.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej