Burmistrz San Francisco Ed Lee zapowiedział właśnie nowe rządowo-prywatne partnerstwo mające na celu stworzenie miejsc do zamieszkania dla bezdomnych weteranów i ich rodzin na terenie dzielnicy Mission Bay.

Lee wraz z inwestorem Ronem Conwayem i Marcem Benioffem, dyrektorem generalnym Salesforce, ogłosili, że dla wspomnianych wyżej terenów przewidziane jest nowe wykorzystanie: wzniesienie budynku mieszkalnego składającego się z 50 mieszkań dla bezdomnych weteranów oraz kolejnych 50 dla rodzin bez dachu nad głową.

Zlokalizowane zaraz obok stadionu Golden Gate Warriors, jednohektarowa działka składa się obecnie z ogromnego parkingu z popękanym chodnikiem i przedzierającą się przez niego roślinnością. Za sprawą pięciu milionów dolarów pochodzących od liderów technologii i biznesu w San Francisco, te tereny już wkrótce przyniosą szczęście setkom ludzi ze Stanów Zjednoczonych.

Nawet teraz wzbudziły one wzruszenie 66-letniego Raya, weterana wojny w Wietnamie, który wspomina, że jego rodzice zmarli mniej więcej w tym samym czasie, kiedy on zaczął włóczyć się po ulicach bez pracy i schronienia. Jego zdaniem, nowe mieszkania pozwolą nieszczęśliwym weteranom zrobić coś ze swoim życiem i zostawić przeszłość za sobą.

Burmistrz Lee stwierdził, że fundusze darowane przez Benioffa, Conwaya i innych inwestorów przyśpieszą realizację wartego 48 milionów dolarów projektu o rok. Ponoć dobroczyńców nie trzeba było specjalnie namawiać, bo sama idea przysłużenia się społeczeństwu zupełnie ich przekonała (choć, oczywiście, nam ciężko w to uwierzyć).

Benioffa i innych najwyraźniej męczy fakt, że na ulicach Stanów Zjednoczonych znajduje się około 50 tysięcy weteranów, sypiających pod mostami czy w opuszczonych lokalach. Pomyślicie sobie, że zapewnienie im mieszkania nie zmieni zbyt wiele w ich sytuacji i byłoby to rozwiązanie na dłuższą metę bardzo niekorzystne dla samego miasta, ale dzięki programowi VetForce, rozpoczętemu przez Salesforce Foundation, byłym żołnierzom znacznie łatwiej będzie znaleźć pracę.

[źródło: siliconvalley.com, zdjęcieL feminspire.com]

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!