WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Sapphire Radeon RX Vega 56 Pulse w ofercie niemieckiego sklepu

Wygląda na to, że Sapphire nie zamierza siadać na laurach po opracowaniu autorskich modeli Vega spod znaku Nitro+. Udowodniła to kolejną wersją karty Radeon RX Vega 56 Pulse, która pojawiła się w sprzedaży w niemieckim sklepie Alternate.de.

Jako, że niereferencyjny model spod ręki Sapphire nosi miano serii Pulse, to możemy spodziewać się kilku budżetowych rozwiązań. Widać to po samej budowie. Radiator wspomagany przez dwa wentylatory jest praktycznie dwukrotnie większy, niż przebudowany przez producenta laminat karty. Za to plastikowa obudowa została utrzymana w tradycyjnej czerwono-czarnej kolorystyce.

Jeśli idzie o zegary rdzenia, to nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. W porównaniu do referencyjnej edycji taktowania wzrosły o kolejno 52 MHz (do 1208) i 41 MHz (do 1512) w trybie podstawowym i boost. Oznacza to tyle, że będzie wolniejsza o jedyne 60 MHz od RX Vega Nitro+. Niesie to za sobą pewne plusy, ponieważ budżetowy model będzie wymagał do działania ”tylko” dwóch ośmiopinowych wtyczek (a nie trzech).

Wprawdzie na oficjalnej stronie Sapphire nie znajdziemy nawet wzmianki o Radeonie RX Vega 56 Pulse, ale jeśli oferta Alternate.de nie zawiedzie, to pierwsze dostawy karty powinny pojawić się we wspomnianym sklepie już na początku lutego. Jednak cena skutecznie zniechęca do zakupu, ponieważ wynosi aż 3300 złotych. No cóż, takie czasy.

Źródło: alternate.devideocardz.com