WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sataniści pozywają Netflix!

Każdy, kto obejrzał serial The Chilling Adventures of Sabrina zauważył wiele motywów satanistycznych i okultystycznych. Pisaliśmy również jakiś czas temu, że nawet pomnik Bafometa jest kopią rzeczywiście istniejącej rzeźby. Okazuje się, że niektórym się to nie spodobało i teraz Sataniści pozywają Netflix.

Netflix, a wraz z nim Warner Bros, znalazł się na celowniku grupy satanistycznej za sprawą ostatniego wyprodukowanego przez niego serialu. The Chilling Adventures of Sabrina swoją treścią uraził uczucia Kościoła Satanistycznego. Sataniści pozywają Netflix na 150 milionów dolarów. Po 50 milionów za naruszenie praw autorskich, naruszenie znaku handlowego i reputacji organizacji. Twierdzą, że głównym powodem jest pomnik Szatana, który mogliśmy widzieć w Akademii Czarownic.

W dokumentach złożonych w Sądzie Rejonowym w Nowym Jorku twierdzą, że oryginalny posąg jest dziełem chronionym prawem autorskim a serialowa wersja jego modyfikacją. I to tylko niewielką modyfikacją. Założyciel grupy, Lucien Greaves, porównał obydwie rzeźby na Twitterze.

Ponadto świątynia twierdzi, że oskarżeni sprofanowali pomnik Bafometa nadając mu negatywny wydźwięk. Uważają, że ukazywanie ich symbolu w szkole związanej ze złem, kanibalizmem i morderstwami działa na niekorzyść ich instytucji. Dodają również otwarcie, że coś takiego może naruszyć reputację ich firmy.

Celem pozwu jest sądowy zakaz używania przez Netflix wizerunku Bafometa, a także uzyskanie odszkodowania.

Czytaj też: The Chilling Adventures of Sabrina – recenzja 1 sezonu

Źródło: https://www.engadget.com/