WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Scalebound zostało anulowane

Microsoft ogłosił anulowanie prac na grą Scalebound. Gra od dawna była już w tarapatach i tak naprawdę moment całkowitego anulowania projektu nadchodził od pewnego czasu. Jednakże firma nie tylko zakazała prac nad tytułem ale także pozbywa się wszystkiego co z nim było związane.

Trailery gry znikają z kont Microsoftu, choć ciągle znajdziecie je na nieoficjalnych kanałach. Co więcej znalezienie jakiegokolwiek oficjalnego materiału dotyczącego Scalebound wydaje się być niemożliwe. Debiutancki trailer został sprywatyzowany, oficjalna strona gry została zastąpiona oświadczeniem o anulowaniu. Pozostało jedynie konto na Twitterze ale ono nie jest zbytnio aktywne.

Na szczęście sytuacja dla firmy tworzącej grę, PlatinumGames, nie jest tragiczna- ma ona w zanadrzu kilka innych tytułów, np. Nier: Automata, Final Fantasy czy Shadow of Colossus. Wydaje się także, że producent tak łatwo nie porzuci prac nad Scalebound- wszak trwały one 3,5 roku. Być może gra powstanie ale pod patronatem innej firmy niż Microsoft?

Źródło: http://www.digitaltrends.com/