WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

SCUM wkrótce w Steam Early Access. Czy jest na co czekać?

Zależy. Z jednej strony mamy typowe rozwiązania, a z drugiej mechaniki, których takie rozwinięcie nie jest obecne w większości gier. SCUM to zdecydowanie coś ciekawego, ale z pewnością nie wpisze się w gusta wielu.

No, chyba że gra stanie się popularna wśród streamerów, którzy rozpromują ją lepiej, niż jakiekolwiek kampanie marketingowe. SCUM wpadnie do wczesnego dostępu, a dokładnie Steam Early Access już 29 sierpnia, czyli za niespełna trzy tygodnie. Długo więc czekać nie musimy, ale ten czas możemy poświęcić na np… poznawanie gry? Szczerze wątpię, czy kiedykolwiek o niej słyszeliście, dlatego czas na krótkie przedstawienie. To produkcja poniekąd dwóch producentów – Gas Guzzlers Extreme i Croteam (właśnie tak – to ci odpowiedzialni za serię Serious Sam), która zostanie wydana przez Devolver Digital.

Czytaj też: Wybory w Cyberpunku 2077 będą kształtować ”V” bardziej, niż te Geralta w Wiedźminie

SCUM jest dosyć niecodziennym survivalem, co zaznacza sama warstwa fabularna. Wcielamy się bowiem w uczestnika programu, gdzie (ku uciesze widzów) musimy przeżyć w pełnym niebezpieczeństw świecie, gdzie grasują również inni gracze. Jest to więc taki trochę długoterminowy battle royale (po stronie otoczki historycznej), który w rzeczywistości stawia przed nami typowe dla gier survivalowych (Rust, Connan Exiles) zadanie. Jego nieodzownym elementem jest rozwój naszej postaci na ogromnym terenie przeznaczonym do multiplayer oraz walka z wszechobecnymi zombiakami.

Z wcześniejszych zapowiedzi pamiętam, że gra będzie stawiać spory nacisk na wagę wyposażenia, która bezpośrednio przełoży się na naszą kondycje i możliwości ruchowe. Po stronie surwiwalu mamy to samo, czyli zdobywanie surowców i lepszego ekwipunku. Unikalną mechaniką mają być „sponsorzy”, wspierający swoich ulubieńców w ramach programu. Śmierdzi mi tutaj zapożyczeniem z Darwin Games, choć nie wiem, jak długo rozgrywki będą się toczyć. Czy postawi się tutaj na mecze, czy może wielogodzinną zabawę? Jeśli znacie odpowiedź na to pytanie, to dajcie znać w komentarzach, bo może trafiliście na coś, czego mi nie było dane ujrzeć.

PvP w Fallout 76 będzie kompletnie pozbawiony charakteru

Źródło: Steam
Zdjęcie: Steam