WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Seagate będzie współpracował z CERN’em

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN produkuje ogromne ilości danych do analizy, niestety ich przechowywanie jest dla nich prawdziwym wyzwaniem- zbiera się ich od 1 do 2 petabajtów miesięcznie. Sam Zderzacz Hadronów wygenerował już ponad 100 petabajtów danych, które muszą być bezpiecznie przechowywane.

Kinetic-HDD[1]

Na przeciw temu problemowi wyszła firma Seagate, która wraz z CERN Openlab zawiązała 3 letnie partnerstwo, mające na celu rozwój Seagate Kinetic Open Storage. Nowa platforma restrukturyzuje architekturę tradycyjnych serwerów poprzez podłączenie aplikacji obiektowych bezpośrednio do pamięci masowej. Wytłumaczyć to można, jakoby w dysku był zainstalowany system.  Taka metoda nie tylko poprawia wydajność ale także jest o 10-40% tańsza. Scott Horn, wiceprezes działu marketingu w Seagate, mówi:

Jest to niezwykła szansa dla Seagate aby współpracować w CERN na jednych z najbardziej wymagających środowiskach magazynowych na świecie. Wierzymy, że nasza współpraca nie tylko dostarczy korzyści CERN’owi, ale także poprawi naszą platformę Seagate Kinetic Open Storage.