WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Seagate zamyka jedną ze swoich fabryk

Na rynku dysków coraz większą sprzedaż notują SSD. Ich ceny ciągle spadają, być może kiedyś osiągnąć poziom tradycyjnych dysków HDD. Co więcej SSD są znacznie wydajniejsze co także wzmaga na nie popyt. Ten efekt odczuł już Seagate i w związku z nim zamyka jeden ze swoich największych zakładów.

Fabryka położona była w Suzhou, w Chinach. Jej zamknięcie spowoduje znaczący spadek zdolności do produkcji dysków przez firmę. Do tej pory byli oni w stanie wprowadzić 44-60 milionów dysków HDD na rynek, teraz będą w stanie 45-40 milionów. Skutkiem tego będzie także zwolnienie około 2200 pracowników. Co ciekawe firma w 2016 roku, w różnych miejscach, zwolniła już około 8000 pracowników. Nie jest dalej jasne co stanie się z pozostawioną fabryką. Jest ona częścią aktywów firmy Matrox, którą Seagate przejął w 2006 roku. Być może zostanie ona przekształcona na produkcję SSD?

Jak sami widzicie dyski SSD coraz lepiej radzą sobie na rynku. Widać to nawet po zestawach, gdzie zazwyczaj próbuje się włożyć choćby 128 GB dysk. Możliwe też, że to tylko kryzys Seagate, które w internecie ostatnimi czasy nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami.

Źródło: https://www.techpowerup.com/; Zdjęcie: http://www.bestchinanews.com/