WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Seiko stworzy nową wersję futurystycznego zegarka Ripley z Alien

W filmie „Alien” („Obcy”) główna bohaterka grana przez Sigourney Weaver – Ripley, przyciągała uwagę między innymi futurystycznym zegarkiem. Model ten ukrywał się pod nazwą Seiko 7A28-7000 i był jednym z pierwszych, który zawierał kwarcowy chronograf.

Pierwotnie zegarek ten został stworzony przez projektanta samochodów, Georgette Giugiaro i w tamtym momencie znacznie wyprzedzał swoich konkurentów pod względem wizualnym. Nawet dla samej firmy Seiko był wyjątkowy, gdyż stworzono go jako swego rodzaju hołd dla prawdziwych zegarków kwarcowych. Można powiedzieć, że 7A28-7000 dorobił się opinii kultowego.

Seiko zdecydowało się więc ponownie oddać do sprzedaży legendarny model, z delikatnymi zmianami. Seiko X Giugiaro Spirit Smart wyglądem przypomina 7A28-7000, ale może się pochwalić nowszym kwarcowym chronograf, który jednakże z wyglądu jest taki sam jak przewidywał pierwotny design. Nowa wersja będzie kosztować 260 dolarów za wersję szarą i 292 za czarną, a ich liczba zostanie ograniczona do 3 tysięcy.

[źródło i zdjęcie: techcrunch.com]