WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Seria gier Commandos w rękach nowego wydawcy

Jeśli czekaliście na premierę gry inicjującej serię Commandos, to kilka lat na karku mieć musicie. Jednak powrót do młodych lat zapewni wam (w nieokreślonej przyszłości) Kalypso Media, czyli wydawca, który przejął teraz prawa do marki.

Serii Commandos możecie w ogóle nie kojarzyć, co nie jest wielkim gamingowych grzechem. Pierwsza odsłona zadebiutowała bowiem w 1998 roku, aby otrzymać swoje kontynuację w 1999, 2001, 2003 i w 2006. Możemy z tego wysnuć jedno – albo twórcy się rozleniwili, albo postęp wymagał znacznie więcej czasu w dewelopingu. Ten jednak nie okazał się dobrze wykorzystany w przypadku ostatniej części Commandos Strike Force, która odeszła (niczym Fallout) od taktycznego zarządzania swoimi komandosami z rzutu izometrycznego i postawiła na zabawę rodem z typowego shootera, która nie przypadła do gustu fanom serii, ani krytykom.

Commandos

Fani z pewnością jednak nie zapomnieli o tej serii, a wieść o nowym wydawcy z pewnością przywróci im wiarę w kontynuację. Nie wiadomo jednak, czy zostanie ona zrealizowana przez studio Pyro, które tworzyło poprzednie części, czy może kogoś zupełnie innego. Moim zdaniem wydawca Kalypso Media postawi jednak na tę drugą opcję, bo w oświadczeniu założyciela możemy przeczytać, że ekipa zobowiązuje się do ożywienia i dalszego rozwijania serii Commandos (i nie tylko!).

Źródło: PCGamer