WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Serial Diablo od Netflix? W projekt ma być zaangażowany scenarzysta Hellboy

Ta informacja jest tak samo zaskakująca, jak nieprawdopodobna, choć nie powinniśmy traktować aż takiej plotki jako kłamstwa. Kto bowiem nie chciałby serialu Diablo w wykonaniu Netfliksa, który powstałby pod okiem scenarzysty filmu Hellboy?

No, zapewne antyfani obu tych klimatów i stylistyk, choć wątpię, żeby było tu takich wiele. Rumieńcu tej plotce nadaje sama polityka Netfliksa, która nie pomija gier wideo w swoim serialowym portfolio, co widać np. po adaptacji serii Castlevania. Wzięcie na tapet uwielbianego od 1996 roku cyklu Diablo nie byłoby więc głupie… ale nie możemy brać tego na poważnie. Tak po prostu. Nie mamy bowiem żadnego potwierdzenia, czy przecieku oprócz tego dostarczonego przez serwis revengeofthefans.

Według niego Andrew Cosby, który zajął się scenariuszem do nadchodzącego filmu Hellboy, będącego rebootem historii tytułowego bohatera, został przyjęty przez Netflixa, aby zaadaptował gry z serii Diablo do serialu telewizyjnego. Revengeofthefans twierdzi również, że taki serial przyjąłby animowaną stylistykę, jaką znajdziemy właśnie w produkcji Castlevania.

Blizzard potwierdza wersję Diablo III na Switcha. Ta powstała w rekordowo krótkim czasie!

Źródło: revengeofthefans
Zdjęcia: Blizzard