WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Serial o dźwięku w pierwszych grach wideo

Red Bull znany jest z dodających skrzydeł napojów energetycznych. Ale kto by się spodziewał, że będą chcieli kręcić serial dokumentalny o dźwięku w pierwszych grach wideo?

Nikt nie koncentruje się za bardzo na dźwięku w grach, chociaż jest to bardzo kluczowy element. Bez niego przy broniach w Battlefieldzie czy Call of Duty nie można byłoby odczuć ich prawdziwej mocy. Ale kogo to obchodzi? Wszyscy zapatrzeni są w screenshoty i w to jaki graficzny przepych sobą prezentują. Red Bull chce to zmienić i zaprasza nas w małą podróż wstecz. Do lat, gdzie ludzie nie cieszyli się na widok nowego CryEngine 3, a przy bijącym w oczy pikselowym stroju Mario.

Oto Diggin’ in the Carts – dokumentalny serial o początkach dźwięku w grach wideo. Pierwszy epizod poświęcony jest wczesnym dniom Namco Bandai oraz Nintendo na rynku. Znajdziemy w nim choćby wywiad z Hirozaku „Hip” Tanaka, a także innymi wybitnymi osobami w tej dziedzinie. Pierwszy epizod znajdziecie poniżej tutaj, a reszta będzie dochodziła co tydzień, tak przez półtora miesiąca. Dlatego śledźcie Internety, a na pewno dopadniecie kolejne odcinki.

Poza tym przypominam o tym, że można jeszcze wspierać na Kickstarterze inny film o historii dźwięku w grach wideo – Beep. Pożałujcie sobie dwóch czy trzech piwek i rzućcie z kilka dolarów dla twórców.