WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Serial Legion zakończy się po trzecim sezonie

Kolejna przykra wiadomość dla fanów seriali Marvela. Realizowany przez stację FX serial Legion zakończy się po trzecim sezonie. Patrząc na to, jaki los spotkał marvelowskie produkcje na Netflixie to naprawdę smutna informacja, jednak nie jest nieoczekiwana.

Legion opowiada o Mutancie, Davidzie Hallerze, w którego wciela się Dan Stevens. Produkcja bazuje na komiksach z serii X-Men. Główny bohater jest pacjentem szpitala psychiatrycznego, u którego zdiagnozowano schizofrenię. Wkrótce odkrywa u siebie nadprzyrodzone zdolności. Drugi sezon zakończył się swoistą zmianą stron naszego bohatera. Podczas, gdy przez cały czas kreowany jest na tego dobrego, ostatni odcinek pokazuje, że to chyba jednak on jest tym złym. Dowiadujemy się, że wykorzystywał swoją dziewczynę, odurzał ją i zmuszał do uprawiania seksu. Jest to jednak zgodne z komiksami, w których Haller nigdy nie był dobry. On po prostu robił co chciał nie martwiąc się o konsekwencje.

Serial Legion zakończy się po trzecim sezonie

Twórca serialu, Noah Hawley, argumentuje zakończenie serialu tym, że od dawna miał właśnie taki plan. Wyobrażał sobie Legion jako trzy-sezonowe show z jasno określonym początkiem, środkiem i zakończeniem. Stacja FX ma zamiar trzymać się jego planu i nie będzie kontynuować serii.

Na szczęście czeka nas jeszcze jeden sezon, który zadebiutuje w czerwcu tego roku.

Czytaj też: Nowe informacje na temat filmu The Batman

Źródło: cbr.com