Na dzisiejszej konferencji Reboot Develop w Dubrowniku Serious Sam 4: Planet Badass doczekał się oficjalnej zapowiedzi. Studio Croteam po raz pierwszy od 2016 roku oficjalnie wypowiedziało się na jego temat i ujawniło również małą dawkę interesujących informacji.

Swoją zapowiedź przyozdobili oficjalnym teaserem przedstawiającym głównego bohatera zmierzającego w stronę hordy charakterystycznych wrogów. Przedstawiciel ekipy Croteam wyjaśnił tak niespodziewany ruch już w pierwszych minutach panelu. Według niego fani studia cieszyli się wprawdzie z najnowszych gier (np. The Talos Principle), ale nieustannie wypytywali o kolejną odsłonę Serious Sama. „Tak więc mogę zapewnić, że tego czerwca po konferencji Devolver Digital na E3 to pytanie już nigdy nie padnie„. Czy dorzucając do tego oficjalną stronę gry na Steamie, trzeba dodawać coś więcej?

Serii Serious Sam z pewnością nie trzeba Wam przedstawiać. W pierwszą odsłonę zagraliśmy już w 2001 roku, a w ostatnią zatytułowaną Serious Sam 3: BFE aż siedem lat temu. Z kolei czwarta część swoją historię rozpoczęła w 2013 roku i to z przytupem! Zaraz po pierwszych zapowiedziach ekipy Croteam, sklep Humble Bundle zorganizował promocję, w ramach której mogliśmy dorwać najstarsze odsłony serii. Pieniądze tam zebrane przeznaczono właśnie na rozwój oficjalnie zapowiedzianego dziś Serious Sam 4: Planet Badass.

Źródło: vg247.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej