WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Serwery H1Z1 Just Survive zostaną wkrótce zamknięte

H1Z1, później  H1Z1: Just Survive, a do tej pory po prostu Just Survive. Początki tego trybu w ramach gry H1Z1 sięgające 2015 roku były całkiem udane, ale ostatecznie nie wytrzymały próby czasu. Wkrótce więc zostaną zamknięte.

Just Survive w H1Z1 zostało swojego czasu wyparte przez H1z1: King of the Kill, które następnie wydarło mu nawet główny tytuł, czyli H1Z1. Teraz jednak King of the Kill, czyli po prostu Battle Royale zostanie jedyną formą zabawy w grze od studia Daybreak. To poinformowało właśnie, że jest zmuszone wyłączyć serwery odpowiadające za Just Survive. Według oficjalnego oświadczenia powodem jest nic innego, jak pieniądze, które są potrzebne do utrzymania zarówno serwerów, jak i gry w dobrym stanie. W związku z niską popularnością studio zwyczajnie nie ma środków, aby go utrzymywać.

Gracze będą mogli bawić się w nim do 24 października do godziny 20:00. Daybreak pozostało na szczęście fair wobec graczy i ściągnęło grę z oferty w sklepie Steam oraz zablokowało mikropłatności. Wprawdzie nie oferuje zwrotów wszystkim nabywcom gry, ale przypomina o możliwości jej zwrócenia w ramach 14-dniowego systemu refundacji platformy. Porzucenie Just Survive nie wpłynie jednak na rozwój H1Z1, a pewnie nawet go przyśpieszy.

H1Z1 za darmo, czyli co PUBG i Fortnite robią z rynkiem

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Daybreak