Elektroniczna rozrywka jest bardzo dotykana przez piractwo. Gry (teraz już nieco mniej), muzyka czy filmy codziennie tracą miliony użytkowników przez ich darmowe, ale nielegalne wersje udostępniane w sieci. Ten serwis ma w tym nieco przeszkodzić, przynajmniej jeśli chodzi o kinematografię.

Wpisawszy zapytanie w Google o treści „The Walking Dead online”, na pewno nie wyskoczy Wam strona umożliwiająca obejrzenie tego serialu legalnie. Ciężko zatem nie dziwić się, że niektórzy użytkownicy odwiedzają witryny z nielegalną treścią. Często są oni nieświadomi, a czasem myślą, że prosty serial należy im się w końcu za darmo. Oczywiście prawdą to nie jest, dlatego MPAA wystartowało z serwisem o nazwie Where To Watch. Jest to strona, która po wpisaniu danego tytułu filmu, znajdzie go i wszystkie serwisy, gdzie zobaczycie go w całości legalnie online. Where to Watch pomija jednak całkowicie godziny, o których dane produkcje są puszczane w telewizji. Zajmuje się wyszukiwaniem głównie serwisów streamujących, czyli np. Amazona, Netflixa czy iTunes.

MPAA nie uwzględniło jednak jednego faktu. Często bywa tak, że pomiędzy premierą kinową pewnego tytułu i jego debiutem na takim Netflixie mija nieco czasu. Dlatego też często użytkownicy wolą dostać coś szybciej, przy pomocy torrentów. Serwis zatem w całości nie zatrzyma piractwa i nie uczyni od razem branży filmowej lepszą, ale zdecydowanie robi krok w dobrym kierunku. Czekamy na rozwój tego przedsięwzięcia.

Mamy też jednak złą wiadomość dla naszych polskich braci. Where To Watch nie uwzględnia póki co polskich serwisów streamujących, a usługi Amazona czy Netflixa nie są jeszcze dostępne (oficjalnie) w naszym kraju. Zobaczymy, czy MPAA dostrzeże nasze małe terytorium położone we wschodniej części Europy. Inaczej będziemy zmuszeni liczyć na to, że ktoś z Polski wpadnie na podobny pomysł. Póki co z legalnych form pozostaje kino i sklepy typu Empik, gdzie dostaniemy całe sezony seriali na DVD, ale sporo czasu po premierze.

[źródło: endgadget.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!