WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Serwis wskazujący miejsca gdzie można legalnie obejrzeć filmy

Elektroniczna rozrywka jest bardzo dotykana przez piractwo. Gry (teraz już nieco mniej), muzyka czy filmy codziennie tracą miliony użytkowników przez ich darmowe, ale nielegalne wersje udostępniane w sieci. Ten serwis ma w tym nieco przeszkodzić, przynajmniej jeśli chodzi o kinematografię.

Wpisawszy zapytanie w Google o treści „The Walking Dead online”, na pewno nie wyskoczy Wam strona umożliwiająca obejrzenie tego serialu legalnie. Ciężko zatem nie dziwić się, że niektórzy użytkownicy odwiedzają witryny z nielegalną treścią. Często są oni nieświadomi, a czasem myślą, że prosty serial należy im się w końcu za darmo. Oczywiście prawdą to nie jest, dlatego MPAA wystartowało z serwisem o nazwie Where To Watch. Jest to strona, która po wpisaniu danego tytułu filmu, znajdzie go i wszystkie serwisy, gdzie zobaczycie go w całości legalnie online. Where to Watch pomija jednak całkowicie godziny, o których dane produkcje są puszczane w telewizji. Zajmuje się wyszukiwaniem głównie serwisów streamujących, czyli np. Amazona, Netflixa czy iTunes.

MPAA nie uwzględniło jednak jednego faktu. Często bywa tak, że pomiędzy premierą kinową pewnego tytułu i jego debiutem na takim Netflixie mija nieco czasu. Dlatego też często użytkownicy wolą dostać coś szybciej, przy pomocy torrentów. Serwis zatem w całości nie zatrzyma piractwa i nie uczyni od razem branży filmowej lepszą, ale zdecydowanie robi krok w dobrym kierunku. Czekamy na rozwój tego przedsięwzięcia.

Mamy też jednak złą wiadomość dla naszych polskich braci. Where To Watch nie uwzględnia póki co polskich serwisów streamujących, a usługi Amazona czy Netflixa nie są jeszcze dostępne (oficjalnie) w naszym kraju. Zobaczymy, czy MPAA dostrzeże nasze małe terytorium położone we wschodniej części Europy. Inaczej będziemy zmuszeni liczyć na to, że ktoś z Polski wpadnie na podobny pomysł. Póki co z legalnych form pozostaje kino i sklepy typu Empik, gdzie dostaniemy całe sezony seriali na DVD, ale sporo czasu po premierze.

[źródło: endgadget.com]