WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Shadow of the Tomb Raider z datą premiery

Mamy tu jakichś fanów Lary? Najnowsza odsłona Rise of the Tomb Raider swoją premierę zaliczyła całe trzy lata temu, dlatego to chyba najwyższy czas na oficjalną zapowiedź kolejnej części z garścią kluczowych szczegółów. Tym razem pobawimy się z cieniem w Shadow of the Tomb Raider.

Najnowsza przygoda z pani archeolog w roli głównej doczekała się już nawet strony w sklepie Steam. Przeczytamy na niej o dacie premiery wyznaczonej na 14 września, zobaczymy kilka zrzutów ekranu, a nawet obejrzymy pełnoprawny trailer. Ten ukazuje główne miejsce akcji, jakim będzie dżungla w Ameryce Łacińskiej, w której to swoje pozostałości zostawiła starożytna indiańska cywilizacja. Ze względu na to na spragnionych wiedzy eksploratorów będzie czekać masa najeżonych pułapkami i zabezpieczonych zagadkami ruin. Właśnie tak, Shadow of the Tomb Raider swoim modelem rozgrywki będzie przypominać dwie ostatnie części trylogii zapoczątkowanej w 2013 roku. Będzie to jednak istne crême de la crême na podstawie doświadczenia deweloperów z ostatnich lat. Co ciekawe, teraz za produkcję odpowiada głównie oddział Eidos Montreal współpracujący z odsuniętym nieco na bok Crystal Dynamics.

Shadow of the Tomb Raider zaoferuje oczywiście masę zadań pobocznych, ale w takim stylu, że gracz będzie mógł zadecydować, czy woli raczej liniową przygodę, czy doświadczenie otwartego świata. Jeśli zdecyduje się na to pierwsze, to otrzyma około 14 godzin zabawy w wątku głównym. Ten ma skupiać się na walce z nienawidzoną przez Larę Trójcą, której sprawa rozstrzygnie się właśnie w tej odsłonie. A potem? Prawdopodobnie kolejne niepowiązane ze sobą przygody pojawiające się w regularnych odstępach czasu. Miejmy tylko nadzieję, że wydawca, Square Enix nie zrobi z marki tego, co Ubisoft zrobił z serii Assassin’s Creed.

Źródło: Steam, Kitguru