WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Shazam będzie kolejnym filmem z DC Universe

Na początku roku 2018 ma rozpocząć się produkcja filmu Shazam, który po Justice League i Aquamanie ma być kolejnym elementem DC Universe.

Doniesienia zgłaszane przez The Hollywood Reporter wskazują na to, że reżyserem Shazam ma być David F. Sandberg, a produkcja filmu ma rozpocząć się przed Batgirl, Flashem oraz sequelami Suicide Squad i Wonder Woman.

Shazam było na celowniku DC od dłuższego czasu, co przypieczętowano w roku 2014, ogłaszając, że arcy-wroga głównego bohatera – Black Adama – zagra Dwayne „The Rock” Johnson. THR nie potwierdziło jednak, czy popularny The Rock znajdzie się w tym filmie, czy może tylko w spinoffie Black Adam.

Shazam, znany także pod pseudonimem Kapitan Marvel (tak, mimo tego, że jest z DC) jest jednym z najpopularniejszych bohaterów tego uniwersum, ale rok 2019 ma być pierwszym, w czasie którego ujrzymy go na ekranie kin. Shazam jest superbohaterskim alter-ego Billy’ego Batsona – chłopaka, który poprzez wypowiedzenie magicznego słowa „shazam” zamienia się w Shazama właśnie.

Czyżby najbliższe lata miały być nieco spokojniejszymi dla DC? W bieżącym roku, za cztery miesiące, ma odbyć się jeszcze premiera Justice League, ale tempo zwolni zaraz później do jednego filmu rocznie, którym w roku 2018 będzie Aquaman.

źródło: theverge.com | zdjęcie: dccomics.com