Niedawno pojawił się nowy kickstarterowy rekordzista, jeśli chodzi o ilość zebranej kasy i był nim Bloodstained: Ritual of the Night. Shenmue 3 nie potrzebowało jednakże dużo czasu, aby pobić ten rekord.

Twórcy Shenmue 3 jak na razie mogą pochwalić się bardzo dobrą kampanią – gra ta została niespodziewanie zapowiedziana podczas konferencji Sony na E3, wzbudzając spore zainteresowanie. W tym momencie twórcy mogą się cieszyć kolejnym osiągnięciem. Kontynuacja kultowej serii zebrała prawie 6 milionów dolarów, a w momencie, w którym piszę ten artykuł, zbiórka nie została jeszcze zakończona.

Screen_Shot_2015-06-15_at_8.58.01_PM.0

Seria Shenmue jest uważana za jedną z najbardziej kultowych, a na konsoli Dreamcast uchodzi ona wręcz za jedną z najlepszych w historii. Przyczyną tego jest fakt, że produkcja swego czasu zaprezentowała jeden z pierwszych rozwiniętych, ogromnych światów zrealizowanych w 3D. Może właśnie to sprawiło, że na odrodzenie marki w postaci trzeciej części zebrano zamiast oczekiwanych dwóch milionów dolarów – sześć. A nie jest to jedyne źródło finansów.

Mimo tego, że omawianie szczegółów takich umów nie należy do tradycji biznesowych, to mogę powiedzieć, że mając pomoc Sony i innych inwestorów w kwestii marketingowych,  produkcyjnych i wydawniczych, Ys Net wykorzysta tą większą ilość zebranych przez Kickstartera pieniędzy wyłącznie w celu rozwoju Shenmue 3.

Tak właśnie sprawę funduszy skomentował twórca, Yu Suzuki. Stwierdził on również iż liczy, że jego gra trafi na rynek w roku 2017. Ma być obecna tak na PS4, jak i PC.

[źródło: theverge.com; grafiki: pushsquare.com, moviepilot.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej