WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Strona Showtime także wydobywała kryptowaluty dzięki Waszym PC

Tydzień temu świat zalała informacja, że The Pirate Bay testuje bardzo kontrowersyjny sposób na zarabianie. Otóż osoby odwiedzające stronę zaczynają wykopywać kryptowalutę. Okazuje się, żę taka praktyka szybko się rozprzestrzenia.

The Pirate Bay testował ten sposób aby pozbyć się ze strony reklam. Wdrożył on więc nową usługę wykopywania zwaną CoinHive. Umożliwia ona wykorzystanie procesorów osób wchodzących na stronę do kopania np. Monero (tak było w przypadku TPB). Eksperyment przyniósł zaskakująco dobre wyniki jednakże pozostały pytania o moralność tego typu zagrań.

Wiele źródeł potwierdza, że strona Showtime robi dokładnie to samo. Użytkownik SkensNet znalazł na stronie kod CoinHive i zasugerował, że mogła ona zostać shackowana. Po znalezieniu takiego kodu został on natychmiast usunięty ze strony jednakże Showtime nie odpowiedział jeszcze oficjalnie, skąd on się tam znalazł. Twórcy CoinHive za to znacząco potępili wykorzystywanie usługi w taki sposób – ukryty przed użytkownikiem. Jeśli chcecie się zabezpieczyć przed CoinHive to wystarczy ściągnąć i używać Adblock Plus.

Źródło: https://www.kitguru.net/