WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

To się dopiero nazywa AdBlock! Facebook wyłączył reklamy w całej Tajlandii!

Facebook uruchomił właśnie jednego, gigantycznego AdBlocka dla całej Tajlandii. Ruch ten jest związany ze śmiercią tamtejszego króla, który nieprzerwanie rządził przez całe 70 lat!

Król Bhumibol Adulyadej odszedł z tego świata w czwartek, czyli 13 października i w Tajlandii rozpoczął się okres narodowej żałoby, która ma trwać przez cały rok. W związku z tym Facebook wyłączył na terenie Tajlandii wszelkie reklamy na swoim serwisie, by złożyć hołd zmarłemu władcy. Oczywiście tajlandzkie firmy nadal mogą udostępniać swoje reklamy poza tereny kraju. Nadal jednak nie wiadomo czy Facebook wyłączy reklamy na okres całego roku.

Facebook nie jest jedyną firmą, która oddaje hołd zmarłemu, jednemu z najdłużej rządzących królów w historii świata. Google zmieniło wygląd swojej strony w Tajlandii na czarno-białą, choć tak jak Facebook, nie pokusiło się o wyłączenie reklam. Tajlandzki The Bangkok Post uruchomił monochromatyczną wersję swojej witryny, a tamtejsza telewizja nie będzie transmitować przez 30 dni programów rozrywkowych oraz tych nadmiernie emocjonalnych. Potężny gest dla tak potężnej osoby.

źródło: digitaltrends.com | zdjęcie: wccftech.com