WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Siedzenia w samochodach Ford dostosują się do Twoich pośladków

Dla niektórych symbolem klasy i przepychu jest skórzana tapicerka w samochodach, Ford ma zamiar jednak przedstawić jeszcze wyższy poziom komfortu.

Amerykańska firma ma zamiar zrobić to za pomocą luksusowych siedzeń z opcją regulacji, posiadających ok 30 ustawień – wszystko to w celu aby nasze pośladki na pewno były w tak komfortowej pozycji, jaką można tylko dla nich wymarzyć. Ford zadba nawet o to, by zadowoleni byli ci klienci, którzy wymagają indywidualnych ustawień dla każdego ze swoich półdupków :)

Początkowo, takie ekskluzywne siedzenia były pokazywane raczej jako koncept, teraz jednak staną się one prawdopodobnie standardem w ulepszonej wersji Lincolna Continental, marki która również należy do Forda. Można pomyśleć, że cały pomysł z dostosowywaniem siedzeń do aż takiego stopnia wyda się nieco przesadzony, lecz zapewne nie zgodzą się z tym te osoby które musiały przez długie godziny podróżować w jednej pozycji. Wygodne usadowienie eliminuje przeróżne bóle czy odrętwienia, szczególne, że obydwie nogi wykonują zupełnie inną pracę podczas prowadzenia, przez co rzeczywiście takie indywidualne ustawienia zaczynają nabierać sensu.

[źródło: gizmodo.com; zdjęcie: newcarsreleasedates.com]