WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2

Testy SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2

SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2 wypada w testach dobrze, choć po 360 mm chłodnicy liczyłem na trochę lepsze wyniki. Na maksymalnych obrotach wydajność jest podoba do Alphacool Eisbaer Aurora 240, co jest trochę zaskoczeniem. Warto jednak zauwazyć, że chłodzenie od SilentiumPC jest troszkę cichsze. Na niższych obrotach AiO jest już wydajniejsze od konkurencji, choć różnice nie są wcale wielkie. Także sama kultura pracy nie jest wybitna – na 800 RPM jest cisza, ale nie jest ona idealna. Pompka również może wtedy przeszkadzać – da się usłyszeć jej działanie, choć nie jest ono głośne.

Podsumowanie testu SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2

SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2 kosztuje około 480 zł. Jest to więc jedno z najtańszych AiO 360 mm na rynku. Z pewnością dobrze ono wygląda i podświetlenie ARGB może się podobać. Minusem jest za to ilość kabli, którą trzeba podłączyć – trzeba poświęcić sporo czasu na ich ułożenie. Neutralnie oceniam jakość wykonania – nie jest źle, ale niektóre materiały mogły by być lepszej jakości.

W testach SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2 wypadło dobrze, choć po 360 mm chłodnicy liczyłem na lepszą wydajność niż na poziomie najlepszego AiO 240 mm w testach. Na niższych obrotach jest już znacznie lepiej w stosunku do konkurencji, choć różnice nadal nie są jakieś wybitne. SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2 jest też raczej głośną konstrukcją i nie macie co liczyć na idealną ciszę nawet na niższych obrotach wentylatorów.

Cena całkowicie więc oddaje możliwości SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2. Jeśli AiO Wam się podoba to możecie śmiało go kupować. Nie liczcie jednak na wybitną wydajność czy kulturę pracy – jest poprawnie ale bez zachwytu. Warto więc sprawdzić, czy w danej cenie nie ma równie dobrego AiO 240 mm, bowiem do wielu procesorów może to być ciekawszy wybór. SilentiumPC Navis EVO ARGB 360 V2 mimo to zasłużył na dwa wyróżnienia – mimo wszystko niska cena i podświetlenie ARGB robią swoje.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.

Spis treści:
WRÓĆ DO STRONY 1
Pokaż cały spis treści
WRÓĆ DO STRONY 1