Stworzenie ładnie wyglądającego komputera wcale nie jest proste. Należy w tym celu kupić drogą obudowę oraz paski LED, które pozwalały by na oświetlenie wnętrza komputera, a to nie jest tanie. Oczywiście należy do tego mieć ciekawe podzespoły jednakże tu jest już mniejszy problem- większość producentów aktualnie stara się, żeby ich produkty wyglądały atrakcyjnie. Generalnie ludzie potrafią wydać grube pieniądze na powyższe rzeczy. Ale czy da się uzyskać świetny efekt za około 220 zł? Okazuje się że tak! Zapraszam do przekonania się, że z produktami SilentiumPC jest to możliwe. 

SilentiumPC Regnum RG1W

Recenzję wersji RG1 znajdziecie tutaj. W tym tekście chciałbym się skupić na różnicach w obu wersjach. Generalnie różni się ona dwiema rzeczami. Po pierwsze jest to okno na boku RG1W. Jest ono bardzo dobrze przemyślane bowiem pokazuje tylko górną część obudowy. Druga kwestia to zmiany w wentylatorach. Tylni został wymieniony na wersję podświetlaną natomiast został dodany jeszcze przedni 120 mm wentylator. Powinno to zapewnić znacznie lepszy przepływ powietrza niż w wersji RG1 a dodatkowo tylni wentylator ładnie będzie się prezentował w oknie (jest on podświetlany na biało). Jednakże w przypadku oświetlenia Aurora, podświetlenie wentylatora może psuć cały efekt dlatego też zostanie ono wyłączone podczas prezentacji komputera. Oczywiście zmieniła się też cena, która teraz wynosi około 150 zł.

SilentiumPC Aurora Lighting System

 W zestawie są dwa paski LED mające po 30 cm długości. Każdy z nich może zostać przymocowany na magnes albo na specjalne taśmy przylepne. Świetnie, że producent o tym pomyślał. Każdy z pasków może świecić w 8 kolorach (czerwony, zielony, niebieski, biały, fioletowy, jasny błękit, różowy, zielona trawa) oraz są w różnych intensywnościach (pełna intensywność, zmniejszona intensywność, pulsowanie, wyłączone). Tryby można zmieniać na specjalnym kontrolerze, który także można zamontować na dwa sposoby. Pierwszy to w miejscu zaślepek PCI a drugi to w dowolnym miejscu poprzez przyklejenie na specjalnej gąbce (oczywiście także została ona dołączona do zestawu, można łatwo odkręcić śledź PCI). Kable, którymi kontroler łączy się z paskami mają długość 44 cm, co powinno wystarczyć wszystkim użytkownikom komputerów. Dużym plusem jest także zasilanie ze złącza SATA a nie Molex. Cena pasków Aurora wynosi około 70 zł. W tej cenie nie znajdziecie drugiego produktu, który oferowałbym takie możliwości oraz miałby w zestawie 2 paski. SilentiumPC ceną wymiótł konkurencję.

Jak to razem wygląda?

Połączenie tych dwóch rzeczy wygląda świetnie. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany intensywności podświetlenia oraz ustawienia pulsowania co z pewnością urozmaica wygląd. Do tego warto zastanowić się nad umieszczeniem paska dolnego. Ja zdecydowałem się na przymocowanie go do góry piwnicy, natomiast można wykombinować dla niego inne, może wg Was lepsze miejsce. Niezależnie od tego, Aurora wraz z RG1W prezentują się znakomicie. Biorąc pod uwagę, że łącznie zestaw kosztuje około 220zł to śmiało mogę powiedzieć, że w tej cenie lepszej i ładniej wyglądającej kombinacji nie znajdziecie.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej