WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

SK Hynix zainwestuje 3,1 miliardów dolarów w nową fabrykę DRAM

SK Hynix to jeden z trzech gigantów w produkcji DRAM, którzy zostali posądzeni o nielegalne zmowy cenowe. Jednak firma nie ma zamiaru ustępować w rozwoju, o czym świadczy najnowsza wiadomość o inwestycji 3,1 miliardów dolarów w nową fabrykę kości DRAM.

Ta powstanie w południowej Korei, a pracę nad budynkiem o powierzchni 53000 metrów kwadratowych ruszą u schyłku bieżącego roku. SK Hynix planuje ukończyć budowę i ruszyć z produkcją wyłącznie kości DRAM już w 2020 roku. Ma to pozwolić firmie na zwiększenie produkcji do takiego stopnia, że będzie mogła konkurować z nakładami dostarczanymi na rynek przez Samsunga i Microna.

Czytaj też: Wstrzymajcie się z zakupem DDR4. DRAM ma stanieć w 2019 roku

Sam rok 2020 kłóci się jednak z wiadomością o wzroście dostępności DRAM w 2019 roku. Wygląda więc na to, że nowa fabryka nie dołoży ku temu osiągnięciu swoich trzech groszy. Zrobią to za to dwaj nowi gracze na rynku oraz giganci swoimi najnowszymi inwestycjami. Mnie z kolei ciekawi, czy te nowe firmy z Chin były zamieszane w kradzieże, jakie popełniano na Samsungu, SK Hynix i Micronie.

Chińscy producenci DRAM okradają Samsunga, Microna i SK Hynix

Źródło: Kitguru
Zdjęcia: Kitguru