Jak można usłyszeć w wideo Tested, czy przeczytać w wywiadzie Bleep, skafandry kosmiczne SpaceX zaprojektuje słynny projektant Jose Ferndandez – osoba odpowiedzialna za kostiumy superbohaterów z filmu Batman vs. SupermanKapitan Ameryka: Wojna Bohaterów. Skafandrów nie zobaczymy jeszcze do przyszłego roku, niemniej, jak stwierdził w rozmowie z Bleep Elon Musk, przedsiębiorca chciał, by wyglądały one „stylowo” i „bohatersko”. Oznacza to, że prawdopodobnie będą wyglądały inaczej niż utylitarne Z2 NASA.

Z-1_Spacesuit_Prototype_-_standing_Nov_2012

Ciężko powiedzieć, czy mamy do czynienia ze znaczącą zmianą kierunku rozwoju (czy to dla SpaceX, czy całego przemysłu kosmicznego). Firma planuje stworzenie własnego skafandra kosmicznego już od jakiegoś czasu. Skafandry można było zobaczyć w zeszłorocznym wideo koncepcyjnym Crew Dragon – niemniej, nie ma gwarancji, że twór Fernandeza będzie wyglądał podobnie.

Tak czy inaczej, projektant stoi przed nie lada zadaniem – skafandry kosmiczne to odzienie, które ma przede wszystkim zapewnić astronaucie komfort i bezpieczeństwo podczas pracy – wygląd schodzi na dalszy plan. Stanowi to odwrócenie priorytetów w porównaniu ze standardami Hollywoodzkimi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!