WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

SkinTrack zamieni Twoją rękę w interfejs smartwatcha

Jeśli jesteś posiadaczem smartwatcha to zdajesz sobie sprawę z problemów, które się z nim wiążą. Mimo, że ciągle stają się one lepsze, to wciąż posiadają malutkie wyświetlacze. Co prawda producenci są w stanie je powiększyć, jednak zapewne wyglądałoby to bardzo dziwnie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamiana całego przedramienia w wyświetlacz.

Jest to pomysł, za którym stoi Future Interfaces Group i nazywa się on SkinTrack. Ze SkinTrackiem smartwatch posiada szereg czujników, dzięki którym możesz traktować swoją rękę jak dotykowy interfejs.

System działa dzięki pierścieniowi noszonemu na palcu i komunikującego się z sensorami na smartwatchu. Gdy palec, na którym nosimy pierścień dotknie skóry koło zegarka, przez rękę zostanie wysłany sygnał elektryczny. Dzięki temu smartwatch jest w stanie określić odległość palca od czterech czujników znajdujących się na pasku.

Technologia ta oferuje szereg niesamowitych możliwości. W poniższym materiale filmowym możecie zobaczyć kilka przykładów. Dzięki SkinTrackowi możliwe jest chociażby umieszczenie skrótów do aplikacji na swojej ręce, dzięki czemu w każdej chwili można do nie szybko powrócić. System posiada również wiele uproszczeń. Przykładem może być możliwość odrzucenia połączenia poprzez narysowanie na ręce litery „S”.

Oczywiście minie jeszcze trochę czasu nim technologia zostanie wprowadzona do urządzeń na rynku, jednak dobrze wiedzieć, że istnieje nadzieja na obsługiwanie smartwatchy nie tylko przy pomocy malutkich ekranów.

Źródło: http://www.digitaltrends.com