Skoro fani wiedzą już gdzie będzie nagrywana ósma część Star Wars, to zapewne nie zdziwi nikogo, że ekipa odpowiedzialna za organizację planu filmowego zainwestowała w lepszą ochronę. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o ludzi – pomogą też drony.

Poprzednia odsłona, czyli Przebudzenie Mocy nagrywana była w Berkshire, w Wielkiej Brytanii. Wielu zapaleńców uniwersum monitorowało wydarzenia dziejące się na planie przy pomocy własnych dronów. Stąd też w internecie pojawiło się sporo przecieków w postaci filmów czy zdjęć. Producenci, żeby zapobiec takim przypadkom postanowili zatrudnić do ochrony terenu w Dubrowniku w Chorwacji, gdzie nagrywana ma być ósma odsłona sagi Star Wars, blisko 600 osób, w tym specjalną drużynę dronów.

Ochronne „samolociki” mają przeczesywać okolicę w celu wyłapywania nieautoryzowanych maszyn i ich eliminacji, choć jeszcze nie wiadomo w jaki sposób. Jak żartobliwie zaznacza serwis MosCroatia, żeby plan nabrał nieco klimatu drony powinny być wystylizowane na statki z Gwiezdnych Wojen.

[źródło i zdjęcie: popularmechanics.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!