Tablet to bardzo przydatny gadżet, ale dosyć kłopotliwy w transporcie. Jego największa zaleta staje się też wadą. Wyobraźcie sobie teraz 10 calowe urządzenie, które po złożeniu zmieni się w kieszonkowy 5 calowy obiekt. Samsung demonstrował już giętkie OLEDowe ekrany, ale na rynek nie trafił jeszcze tablet wykorzystujący tą technologię w pełnej jej okazałości. Koreański serwis informacyjny daum.net, donosi, że Samsung pracuje nad wprowadzeniem tego wynalazku na rynek.

Przekątna jego ekranu miałaby wynosić 8-9 cali, a źródła serwisu daum donoszą, że tablet pojawi się na Mobile World Congress jeszcze w tym roku. Poniżej znajduje się obrazek pochodzący z zapisu patentowego.

20140609085812067

Zastosowanie takiej konstrukcji jest jednak bardzo problematyczne. Pomimo tego, że wyświetlacz może być giętki, to reszta podzespołów, takich jak przykładowo bateria, nie posiada podobnych atrybutów. Jeżeli jednak Samsung zdecyduje się na wprowadzenie takiego urządzenia na rynek, to z pewnością zgarnie masę nowych klientów. Na dzień dzisiejszy należy traktować tą wiadomość jako plotkę. Skusilibyście się na taki gadżet?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej