WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Skonfiguruj idealne BMW dzięki Augmented Reality

BMW udostępniło w sklepie Google Play narzędzie do wizualizacji produktów wykorzystujące technologię Tango oraz augmented reality – rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki temu klienci mogą odkrywać i konfigurować idealne BMW i3 lub i8 w dowolnym czasie i miejscu.

BMW i to pierwsza marka motoryzacyjna na świecie, która oferuje klientom możliwość wypróbowania produktów w formie interaktywnej z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki Tango – technologii rozszerzonej rzeczywistości Google dla smartfonów – klienci mogą poznawać innowacyjne pojazdy BMW i w formie interaktywnej wizualizacji w rzeczywistych rozmiarach.

Po sukcesie programu pilotażowego przeprowadzonego u wybranych dilerów na całym świecie aplikacja BMW i Visualiser została udostępniona do pobierania w Google Play. Mogą korzystać z niej mieszkańcy większości krajów świata posiadający urządzenie obsługujące Tango. Dla klientów z Chin i USA aplikacja dostępna będzie od kwietnia. Po pobraniu aplikacji klienci mają możliwość zwizualizowania i poznania produktów BMW i3 lub i8. Korzystając z rozszerzonej rzeczywistości, można stworzyć interaktywny obraz 3D, który umożliwia otwarcie bagażnika lub drzwi, a nawet wejście „do środka” samochodu, żeby lepiej przyjrzeć się, jak wygląda wewnątrz. Można też eksperymentować z różnymi kolorami wnętrza i karoserii oraz wieloma modelami felg.

Aplikacja BMW i Visualiser została zaprojektowana i stworzona przez Accenture oraz agencję ds. doświadczeń klientów Accenture Interactive. Aplikacja wykorzystuje zdjęcia pojazdów BMW i oraz technologię Tango. Aby zapewnić klientom możliwie najbardziej intuicyjną i prostą obsługę, aplikacja nie jest pełnym konfiguratorem, ale narzędziem do wizualizacji, w którym cechy takie jak kolory wewnątrz i na zewnątrz czy felgi można zmieniać poprzez dotknięcie ekranu. Po zakończeniu wizualizacji klient może zapisać dane i udostępnić je innym osobom za pośrednictwem poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych. Kolejnym krokiem będzie umożliwienie przesyłania danych z narzędzia do wizualizacji do pełnego konfiguratora BMW i u lokalnego dealera.

Źródło: materiały prasowe.