WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Skype wreszcie potrafi ukryć nasze IP

Do tej pory znalezienie czyjegoś numeru IP nie było większym wyzwaniem, tak długo jak znaliśmy jego ID w serwisie Skype. Było to prawdziwe utrudnienie dla wielu ludzi, w szczególności streamerów, którzy narażeni są na ataki DDoS ze strony „anty-fanów”. Microsoft wreszcie zajął się tą sprawą.

Problem ten był sporym utrapieniem i na całe szczęście został już naprawiony, choć trwało to niezwykle długo. Od teraz w najnowszej wersji programu Skype, użytkownicy są w stanie ukryć swój adres IP, zarówno w wersji desktopowej jak i na urządzeniach mobilnych. Stąd też Microsoft zaleca szybką aktualizację oprogramowania na każdym sprzęcie.

Wydanie obcym osobom swojego IP to prawie jak podanie swojego adresu zamieszkania. Z miejsca skazujemy się na ataki DDoS, ale możemy też przez to zacząć być „stalkowani”, co rzeczą jest jeszcze gorszą (do domu nagle mogą nam przez to wlecieć antyterroryści, co zna parę osób stremujących na serwisie Twitch). Dziwne, że ekipa programistów Microsoftu nie wzięła się za poprawę tego elementu szybciej. Sporo osób musiało korzystać z zewnętrznych aplikacji w trosce o swoje bezpieczeństwo. Teraz przynajmniej otworzenie Skype’a nie będzie ciągnęło za sobą zbyt dużych konsekwencji.

[źródło i zdjęcie: digitaltrends.com]