WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Publicystyka

Skyrim na Nintedo Switch – prawda czy fałsz?

Stało się. Po bolesnym milczeniu Nintendo, NX zostało ujawnione. Poprzez trzyminutowy zwiastun, długo oczekiwana konsola japońskiego giganta, została finalnie ogłoszona jako Nintendo Switch.

Nie zostaliśmy jeszcze uraczeni specyfikacją sprzętową ani informacjami o peryferiach. Jedyne co dało się wywnioskować ze zwiastuna to to, że mamy do czynienia z hybrydą. Mówiąc dokładniej – z konsolą mobilną i stacjonarną zamkniętą w jednym urządzeniu.

Poza głównymi tytułami Nintendo takimi jak Breath of the Wild i Splatoon, jedna gra widoczna na zwiastunie szczególnie przykuwa uwagę. Co to takiego? To ptak? To samolot? Nie! To coś, co wygląda dokładnie jak The Elder Scrolls: Skyrim. Skyrim, grany na konsoli Nintendo.

nintendo switch

W siódmej sekundzie drugiej minuty zwiastuna (01:07), widzimy mężczyznę, który podczas lotu samolotem umila sobie czas grając na konsoli Nintendo Switch. Chwilę później mężczyzna przychodzi do domu, podłącza Nintendo Switch do telewizora i siedząc na kanapie, daje się pochłonąć tej samej grze, którą był zajęty w samolocie. Grze, która wygląda jak Skyrim tak bardzo, że nie może być niczym innym.

Skyrim na Nintendo Switch – przynęta czy zapowiedź?

Można by pomyśleć, że pojawienie się Skyrim-a w zwiastunie Nintendo Switch dobitnie potwierdza pojawienie się tytułu w bibliotece konsoli. Jednak rzeczywistość może być nieco inna. Tytuł bowiem nie został oficjalnie potwierdzony przez studio Bethesda, co rzuca pewne światło wątpliwości na całą sprawę.

Na dzień dzisiejszy możemy wywnioskować dwie możliwości. Skyrim rzeczywiście ma się pojawić na konsoli Nintendo Switch i dlatego zostało mu przeznaczone aż 30 spośród 240 sekund zwiastuna. Albo i nie, a my zostaliśmy potraktowani chwytliwą zagrywką ze strony japońskiego giganta, który w nadziei na większy rozgłos umieścił w zwiastunie grę, która w rzeczywistości nigdy ma się nie pojawić.

nintendo-switch-kk

W 2005 roku, gdy Nintendo zapowiedziało konsolę Wii, w zwiastunie pojawiło się wiele smaczków takich jak machanie mieczem poprzez pilot Wii, łowienie ryb, czy nawet skakanie Mario za pośrednictwem ruchu kontrolera. Wszystkie pokazane na zwiastunie sposoby sterowania pojawiły się w grach. Z wyjątkiem jednego, kontroli wiertła dentystycznego ruchem pilota Wii, w czasie zabawy w dentystę.

Z kolei w 2011 roku, w zwiastunie promującym konsolę Wii U Nintendo zaprezentowało takie gry jak Ninja Gaiden 3 i Darksiders 2, które rzeczywiście pojawiły się na konsoli. Jednakże zwiastun ukazywał także tytuły takie jak Aliens Colonial Marines, Metro Last Light czy Ghost Recon Online, które nigdy nie pojawiły się na Wii U. Co więcej, zaprezentowane w zwiastunie wycinki z rozgrywki nie pochodziły nawet z konsoli Nintendo, a z PC, Xboksa 360 i PS3.

Jak będzie tym razem? Będziemy mieć przyjemność doświadczyć hitu Bethesdy na Nintendo Switch? A może The Elder Scrolls: Skyrim zaprezentowany w zwiastunie to tylko przynęta na oczarowanych klientów? Przynęta mająca wzbudzić większy rozgłos i rozpalić oczekiwania fanów? Czas pokaże, na razie nie pozostaje nam nic innego jak mieć nadzieję i czekać z zaciśniętymi kciukami.