WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Slack ma już dwa miliony aktywnych użytkowników

Slack – platforma do pracy grupowej – z każdym miesiącem okazuje się coraz większym sukcesem. Projekt rozpędza się coraz bardziej i nikt nie ma zamiaru zaciągać mu hamulca.

Podczas konferencji prasowej w San Francisco, producent Slacka ogłosił wypuszczenie App Directory, które ma pełnić rolę źródła w kwestii integracji programu z innymi platformami. To nie koniec dobrych wiadomości – aby przyśpieszyć rozwój swojej technologii, szefom Slack udało się uruchomić wart 80 milionów dolarów fundusz developerski, wspierany przez wiele znamienitych firm. Jego przeznaczeniem jest znalezienie kolejnego przedsiębiorstwa, które stawia na rozwiązania podobne do Slacka, ale z nowymi sposobami integracji. Ufundowany startup stanie się przez to częścią sieci dystrybucyjnej Slacka.

Takim ogłoszeniom towarzyszy również inna ciekawa wiadomość – Slack może cieszyć się dwoma milionami aktywnych użytkowników, co jest 16-procentowym skokiem w stosunku do października, kiedy liczba ta wynosiła 1,7 miliona. Firma udowadnia, że wycena platfirmy na 2,8 miliarda dolarów jest usprawiedliwiona. Obecnie model zarobku programu opiera się na przekonywaniu użytkowników do możliwości, które pojawiają się z różnorakimi integracjami. Użytkownicy korzystający z darmowego konta mogą pozwolić sobie na 10 połączeń Slacka z innymi platformami, a subskrybenci nie mają żadnych ograniczeń.

Obecnie użytkownicy Slacka mogą wybierać ze 150 aplikacji możliwych do wkomponowania ich w pracę zespołów internetowych i są to choćby Twitter, Dropbox czy Google Drive. Do tej pory, wszystkie integracje były wrzucane do jednego wora, ale dzięki App Directory zostaną one posortowane i uporządkowane. Jak donoszą twórcy, ponad 4000 różnych aplikacji zostało stworzonych z nadzieją na integrację ze Slackiem, ale jedynie wspomniane 150 przeszło przez wszystkie próby pozytywnie. Firma wierzy, że pojawienie się App Directory pomoże uniknąć potencjalnych problemów, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że z czasem będzie pojawiać się coraz więcej możliwości integracji.

[źródło i grafika: venturebeat.com]