WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Słowo „futurystyczne” przestaje wystarczać jako opis wnętrza Tesla Model 3

Tesla w końcu dostarczyła pierwsze 30 sztuk Tesla Model 3 zaledwie kilkanaście godzin temu. Fani marki dostali w końcu oficjalny wgląd na to, jak prezentuje się wnętrze pojazdu.

Oto opis wyposażenia, które znajduje się przed kierowcą Tesla Model 3: jeden 15-calowy, opływowy, postawiony w pozycji poziomej panel. Koniec. Reszta to smukła deska rozdzielcza i przednia szyba. Elon Musk ostrzegał co prawda dosyć regularnie, że wnętrze produkcyjnej wersji Modelu 3 będzie wyglądać tak spartańsko, jak prezentowało się ono w prototypie. Ba, posunął się on nawet do takiej pewności siebie, że przyznał, iż kierowców i pasażerów „nie będzie obchodzić” to, że nie znajdziemy wokół ekranu niczego więcej.

Biorąc pod uwagę, jak Musk stawia na to, aby samochody Tesla był autonomiczne, nie jest żadnym zaskoczeniem, że powoli obdziera je on z wszelkich funkcjonalności, jakie wkrótce przestaną być potrzebne w środkach lokomocji. Dla CEO firmy liczy się to, że wkrótce ludzie będą oglądać filmy albo kimać w samochodach Tesla, a nie nimi kierować.

Wizja ta jest jednak dosyć odległa, ale na osłodę pozostaje nam fakt, że powoli na drogi wytaczają się pierwsze samochody firmy Tesla, które zostały zaprojektowane pod kątem klienta masowego. W ciągu najbliższych dwóch lat, kiedy to Modele 3 będą trafiać do swoich prawowitych właścicieli, dowiemy się, jak ta inwestycja udała się amerykańskiemu potentatowi.

źródło: theverge.com