O zastosowaniu elastycznych ekranów w smartfonach można prawić długie poematy, ale to jedno konkretne, trzeba przyznać, jest mocno niecodzienne. Wyobrażacie sobie granie oraz modyfikację dźwięków wychodzących ze smartfona, wyłącznie przy pomocy jego wyginania?

Poznajcie WhammyPhone – smartfon z elastycznym wyświetlaczem, który znajduje swoje zastosowanie w muzyce. Telefon ten jest dziełem Human Media Lab z Queen’s University w Ontario, w Kanadzie i jest określany jako „nowy sposób interakcji z dźwiękiem”. Wystarczy podłączyć WhammyPhone do syntetyzatora bądź komputera i zacząć wyginać urządzenie w celu edycji muzyki. Wszystko to dzięki specjalnym sensorom monitorującym obecny stopień „odchylenia powierzchni od normy”, co przekładane jest potem na odpowiednie dźwięki dla podłączonego sprzętu. Zresztą, zobaczcie to sami w akcji.

WhammyPhone składa się głównie z wyginanego ekranu OLED o rozdzielczości 1920×1080 i jak widać na zdjęciach czy załączonym filmiku, wszystko to działa w oparciu o system Android. „Smartfon” ten nie jest i prawdopodobnie nigdy nie będzie dostępny w sprzedaży. To po prostu kolejny pokaz możliwości elastycznych wyświetlaczy, który warto potraktować jako ciekawostkę. Być może trafi ona do przyszłych urządzeń?

źródło i zdjęcie: hml.queensu.ca

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej