WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Smartfon od Sony z wymienialnym obiektywem

Wszyscy miłośnicy trzaskania sobie selfie, oto nadszedł dzień, kiedy Wasze telefony staną się prawie-lustrzankami. Zmiana obiektywu do super ostrego zdjęcia w lustrze? Nie ma sprawy!

Na Xperia Blog wyciekło kilka fotek i danych dotyczących nowego obiektywu do smartfonów – ILCE-QX1. Jak widzicie na zdjęciu jego główną zaletą jest bagnetowy system montażu, dzięki czemu idealnie wpasowuje się na smartfona, łatwo się z nim łączy i oczywiście pomaga pstrykać niesamowite fotki. Póki co wiadomo o nim tyle, że będzie posiadał dosyć duży sensor APS-C o wielkości 26.7 mm oraz kilka dodatkowych, wymiennych obiektywów. Wygląda na to, że będzie to prawdziwa bestia, choć nie podano jeszcze ceny za nią, ale ta z pewnością będzie bardzo wysoka.

Nie jest to jakaś rewolucja, bo Sony wypuściło na rynek już modele QX-10 oraz QX-100, które wstrzeliwują się w dziwną niszę maniaków robienia zdjęć smartfonem. Ten pierwszy model kosztuje gdzieś około 800 zł, zaś ten drugi prawie 1700 zł. Nie są to małe pieniądze i za ich cenę można kupić sobie już jakąś lustrzankę… jednak objęcie tronu Instagrama ze swoimi selfie jest tego warte.

Domniemanym telefonem na zdjęciu jest Xperia Z3, która została niedawno zapowiedziana.
Domniemanym telefonem na zdjęciu jest Xperia Z3, która została niedawno zapowiedziana.