[Notka sponsorowana]

Każdy nowy rok to epoka w świecie telefonów komórkowych, które zaczynają przypominać coraz częściej wizje z filmów science fiction. Czego możemy się spodziewać w 2017 roku? Najwięksi producenci zapowiadają prawdziwy skok technologiczny w postaci składanych ekranów. Więcej ma też być podwójnych aparatów. Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Dla osób spoza branży może się wydawać, że kolejne innowacje to jedynie dodawanie kolejnych megapikseli w aparatach i powiększanie ekranu o kolejny cal. W rzeczywistości smartfony stały się w ostatnich latach urządzeniami, które w wielu dziedzinach naszego życia są w stanie zastąpić komputery i w przyszłym roku producenci pójdą z całą pewnością jeszcze jeden krok do przodu. W 2016 doczekaliśmy się ekranów, które zajmowały cały przedni panel, podwójnych aparatów, a także pojawienia się wodoszczelnych flagowców Samsunga i Apple – jak wspomina Artur Piórkowski z Matrix Media.

Iphone 8 – co szykuje firma z Kalifornii?

Tegoroczna premiera Iphone 7 nie wzbudziła zbyt wielu emocji nawet wśród zagorzałych fanów tej marki. Każe to podejrzewać, że prawdziwe zmiany szykowane są dopiero na następny rok. Przemawia za tym na pewno fakt, że w tym roku przypadać będzie 10 rocznica wypuszczenia na rynek pierwszego iPhona. Firma z nadgryzionym jabłkiem teoretycznie ukrywa wszystkie informacje o swoich produktach aż to momentu promocji, jednak tajemnicą poliszynela jest fakt, że sami pracownicy dzielą się nieoficjalnie informacjami o przyszłych flagowcach. Czego możemy się spodziewać?

Przede wszystkim zakrzywionego i większego ekranu, a także ładowania indukcyjnego – oba rozwiązania na pewno bardzo unowocześniłyby telefon Apple. Krążą również plotki o tym, że z obudowy zniknie przycisk Home. Nie wiadomo jednak , czy fani marki znieśliby taki cios po utracie wejścia mini-jack w zeszłym roku.

Samsung Galaxy S8 i Galaxy X – czym nas zaskoczą Koreańczycy?

Gigant z Półwyspu Koreańskie musi przede wszystkim przykryć klęskę Galaxy Note 7, dlatego najwięcej uwagi przyłożono z pewnością do nowego, flagowego smartfona. Producent chce postawić głównie na większy i bardziej zakrzywiony ekran. Największe emocje wzbudza jednak informacja o tym, że już w tym roku może pojawić się Galaxy X, czyli smartfon z elastycznym, składanym ekranem. Mogłoby to być rozwiązanie, które wyeliminuje z rynku tablety, ponieważ składane urządzanie miałoby ok. 10 calowy ekran, który po złożeniu na pół zmieściłby się w naszej kieszeni.

 

Na Pewno to właśnie te flagowce będą nadawać główny ton w technologicznym wyścigu. Wśród innych producentów możemy się spodziewać przede wszystkim pojawienia się podwójnych aparatów i wodoszczelności. Bardzo prawdopodobne jest również to, że zniknąć może gniazdo mini-jack.

[Notka sponsorowana]

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!