To, że jakość powietrza w Polskich miastach jest zła, nie trzeba nikomu mówić. Powstaje więc coraz więcej aplikacji, które dostarczają jawnych informacji o stanie powietrza w danych miejscach. jedną z nich jest właśnie Smog Info.

Konsekwencjami smogu są między innymi złe samopoczucie, problemy oddechowe, osłabienie, zmęczenie czy nawet nowotwory. Właśnie dlatego warto unikać złego powietrza i chodzić tylko tam, gdzie spełnione są odpowiednie normy. Ułatwia to aplikacja SMog Info, która wylicza i pokazuje jakość powietrza w skali od bardzo dobrego do złego. Także wyświetla ona szczegóły dotyczące stężenia niebezpiecznych substancji. W bazie danych znajdują się stacje pomiarowe umieszczone także w mniejszych miastach w Polsce. Aplikacja korzysta z GPS więc informacje będą dotyczyły Twojej najbliższej okolicy. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby ręcznie podglądnąć sytuację w innej części kraju.

Smog Info kontroluje zanieczyszczenie powietrza substancjami zawieszony PM 2,5, pyłami zawieszonymi PM 10 oraz pozostałe ważne parametry. Aplikacja jest już dostępna na systemy Android czy iOS. Warto się nią zainteresować bowiem zdrowie ma się tylko jedne.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!