WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Snap Camera przenosi filtry AR ze Snapchata na PC

Firma Snap Inc. zapowiedziała właśnie nowy projekt, który przeniesie na poletko stacjonarnych urządzeń jeden ze zdecydowanie najdziwniejszych dodatków w Snapie. Aplikacja Snap Camera przenosi filtry AR ze Snapchata na PC (tak zwane Lenses), a na jej rozwój twórcy mają ogromną nadzieję. 

Snap Camera jest już dostępna do pobrania, a jej działanie jest wręcz prozaiczne. Po instalacji oprogramowania na systemie Windows lub MAC musicie zsynchronizować ją z kamerką podpiętą do komputera, a następnie nagrać siebie z wykorzystaniem poszczególnych filtrów korzystających z rozszerzonej rzeczywistości. Wykorzystywanie tego nie ogranicza się do wideorozmów na Skype, czy Google hangouts, ale również filmów np. na YouTube. Korzystanie ze Snap Camera nie wymaga logowania się do konta na Snapchacie… chyba że będziecie chcieli wykorzystać aplikację w powiązanych usługach. Jedną z nich będzie Twitch, na którym transmisję wzbogacą właśnie filtry w AR:

https://whatnext.pl/porownanie-graficzne-world-of-warcraft-classic-i-vanilla/

Pan wyżej może i nie jest najlepszym przykładem, bo „grając” Heimendingerem w League of Legends korzysta z nakładki charakterystycznej dla zgoła innej postaci, ale może jest to spowodowane brakiem odpowiedniego filtru? Te będą jednak powstawać na masową skalę, ponieważ firma Snap chce budować bazę Leneses wraz ze społecznością. Sam właściciel firmy ma ogromną nadzieję, że współpracę ze Snap Camera nawiążą również inne usługi streamingu. Jednak przekonanie Twitcha do tej aplikacji jest już niemałym osiągnięciem.

Czytaj też: Inicjatywa #HelmetsforHabitat zaangażowała artystów z całego świata

Źródło: Engadget