WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Snapchat wprowadza nową funkcjonalność – poznajcie Snap Map!

Snapchat to znana większości użytkowników smartfonów aplikacja do wysyłania zdjęć i krótkich filmików do znajomych. Zamysł był bardzo prosty – wysyłamy wiadomość, która może zostać odtworzona tylko raz, a później znika. Jednak ta stała się tak ogromnie popularna, że nawet najwięksi gracze na rynku tacy jak Facebook czy Instagram podchwycili pomysł i zintegrowali go ze swoimi aplikacjami.

Teraz jednak to „duszek” zaczerpnął inspiracje z konkurencji i wprowadza funkcję podobną do ostatnio wprowadzonej przez Messengera – Geotracking. Będziemy mogli wysyłać swoją lokalizację znajomym tak by ci wiedzieli gdzie się znajdujemy. Wszystkie osoby będą zaznaczone na Snap Mapie.

Dzięki tej funkcji będziemy mogli znaleźć swoich znajomych i dołączyć się do zabawy. Wiele osób będzie zapewne z tej opcji zadowolonych. Żeby przejść do mapy wystarczy dotknąć ekran dwoma palcami i przyciągnąć je do siebie. Szybki poradnik przeprowadzi nas przez resztę funkcjonalności i pozwoli wybr1ać różne opcje udostępniania lokalizacji.

Niestety nie zawsze chwalenie się swoim położeniem jest dobre i może prowadzić do różnych nieprzyjemnych zdarzeń. Już wyobrażam sobie sytuacje, w których ludzie spod ciemnej gwiazdy będą „wybierać” swoje ofiary na podstawie mapy i napadać na niewinne osoby. Jak zawsze pamiętajcie więc o ostrożn1ości! A co wy myślicie o tej opcji? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach.