WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Soczewki kontaktowe do pracy przy komputerze – jakie wybrać?

[Notka sponsorowana]

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez tabletów, smartfonów i laptopów. To urządzenia, które nie tylko dostarczają nam rozrywki, ale przede wszystkim są niezastąpionymi narzędziami pracy. Niestety, na ich codziennym użytkowaniu najbardziej cierpią nasze oczy, które są szczególnie narażone na wysuszenie, podrażnienie oraz zaczerwienienie wynikające z wielogodzinnej pracy przy ekranach urządzeń elektronicznych. Jakie soczewki kontaktowe wybrać, aby nasze oczy nie cierpiały z powodu całodniowej pracy przy komputerze?

 

Soczewki kontaktowe do komputera – alternatywa do tradycyjnych okularów?

Soczewki kontaktowe są wygodne, niewidoczne i co najważniejsze dają lepsze rezultaty niż noszenie okularów. Z tego powodu tak wiele osób nie wyobraża sobie bez nich codziennego życia. Nie każdy jednak rodzaj soczewek kontaktowych dostępnych w sprzedaży dobrze sprawdzi się także w przypadku osób, które dużo czasu spędzają przed komputerem.

Nasze oczy potrzebują nieustannego nawilżenia. Zapewnia im je częste mruganie, którego ilość może dochodzić nawet do 11 tysięcy mrugnięć dziennie. Podczas korzystania z komputera lub innych urządzeń wyposażonych w podświetlany ekran, częstotliwość mrugania zmniejsza się, przez co nasze oczy nie są właściwie nawilżane.

Sytuacja ta pogłębia się jeszcze bardziej w przypadku osób, które korzystają z soczewek kontaktowych. Noszenie soczewek może bowiem dodatkowo wysuszać nasze oczy, przyczyniać się do uczucia suchości, powstawania zaczerwienienia i dyskomfortu podczas pracy. Warto jednak wiedzieć, że istnieją specjalne soczewki kontaktowe, które zostały stworzone specjalnie dla osób spędzających dużo czasu przy komputerze.

Acuvue Oasys – soczewki kontaktowe idealne do pracy przy komputerze

Do takich soczewek należą Acuvue Oasys. Są to nowoczesne soczewki kontaktowe, które nie tylko zapewniają prawidłowe widzenie, ale także dbają o stan naszych oczu oraz zapewniają im właściwy poziom nawilżenia nawet podczas tak specyficznych warunków, do jakich należy wielogodzinna praca przed ekranem komputera.

Soczewki Acuvue Oasys posiadają gładką powierzchnię, dzięki czemu są zupełnie niewyczuwalne podczas noszenia. Zapewniają doskonałą ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV, na które są szczególnie narażone osoby pracujące przy komputerze.

Co jednak najważniejsze, soczewki Acuvue Oasys oferują naszym oczom prawidłowy poziom nawilżenia niwelując uczucie suchości oraz likwidując podrażnienia, które często spotykają osoby noszące zwykłe soczewki nieprzystosowane do użytkowania przed ekranem urządzeń elektronicznych. Doskonale sprawdzają się także do codziennego użytkowania w pomieszczeniach klimatyzowanych, gdzie suche powietrze także niekorzystanie działa na stan oraz komfort naszych oczu.

Soczewki Acuvue Oasys – dwutygodniowe, jednodniowe i dla astygmatyków

Soczewki kontaktowe Acuvue Oasys w Okularywsieci.pl kupić możemy w trzech wariantach. Dla osób preferujących noszenie codziennie nowych soczewek przeznaczone są Acuvue Oasys 1-Day, czyli soczewki jednodniowe, z tej samej serii dostępny jest również wariant soczewek dwutygodniowych, z kolei dla użytkowników komputerów z astygmatyzmem najlepszym wyborem będą Acuvue Oasys for Astigmatism. Wszystkie rodzaje soczewek, dzięki technologii Hydroclear Plus, utrzymują optymalny poziom nawilżenia oczu przez cały dzień, co przyczynia się do większego komfortu korzystania z urządzeń elektronicznych oraz jeszcze najlepszej jakości widzenia przez cały czas noszenia soczewek. To doskonały wybór dla osób, dla których komputer jest podstawowym narzędziem pracy i rozrywki.

[Notka sponsorowana]