Czy wizja Sony, która zakłada możliwość ładowania sobie telefonu od drugiego kolegi poprzez tethering, jest dla Was kusząca?

Tethering hotspotów Wi-Fi stał się standardem dla większości smartfonów, przez co jesteśmy teraz zdolni do udostępniania Internetu naszym bliskim. Obecnie coraz większą popularność zdobywa również ładowanie bezprzewodowe, a wniosek patentowy złożony przez Sony miałby połączyć obydwie te technologie. Hotspoty ładowania? Czemu nie.

Dokument patentowy zawiera szczegóły o projekcie oraz o mechanizmie, jaki stoi za jego potencjalnym zrealizowaniem. Będzie on opierał się o umieszczone w smartfonach „anteny Wi-Fi”. Technologia ta pozwoliłaby posiadaczom telefonów z daną technologią na rozglądaniem się za hotspotami do ładowania telefonu zupełnie tak, jak wyszukuje się urządzenia Bluetooth do sparowania. Jeśli możliwa jest kompatybilność między urządzeniami, a my wyrażamy zgodę na ich połączenie, rozpoczyna się proces ładowania.

Co ciekawe, pierwsze wnioski patentowe dotyczące takiego rozwiązania zostały wniesione przez Sony w roku 2014. Ostatni z nich, ten z aktualnego roku, jest prawdopodobnie zaledwie kontynuacją długich lat badań. Tak jak z każdym patentem, który na papierze wygląda fascynująco, ciężko ocenić, kiedy mógłby on zostać przekuty w produkt, który trafi na rynek. Ostatecznie wypuszczona w świat technologia może zupełnie odbiegać od tego, co pierwotnie mieli na myśli jej autorzy. W najbliższych latach dowiemy się, w co wyewoluował ten patent.

źródło: gizchina.com | zdjęcie: Honou on Flickr, Microsiervos on Flickr

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej