WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Sony ciągle zarabia ogromne pieniądze na PS4

Kilka miesięcy temu John Kodera, kierownik działu PlayStation, powiedział, że Sony zbliża się do limitu sprzedaży PS4 – jej sprzedaż miała tylko spadać. Jest to oczywiście naturalny cykl życia tego typu urządzeń jednakże Kodera pomylił się w swoich oczekiwaniach.

Od kwietnia do czerwca 2018 roku Sony sprzedało 3,2 miliona sztuk konsoli – zaledwie o 100 tysięcy mniej niż w analogicznym okresie rok temu. W tym samym czasie kupiono nieco ponad 40 milionów gier a liczba abonamentów PS Plus utrzymuje się na w miarę stałym poziomie wynoszącym 33,9 miliona osób. Łącznie PlayStation przyniosło firmie zysk równy 750 milionów dolarów, czyli ponad dwa razy więcej niż jakikolwiek inny dział. Nawet jeśli sprzedaż konsol zacznie spadać, to czekają na nas wyjątkowe ekskluzywne gry jak np. Ghost of Tsushima, Death Stranding, Days Gone czy The Last of Us 2, które z pewnością napędzą sprzedaż gier.

Starty przyniósł także dział smartfonów czy Sony Pictures, któremu zdarzyło się wypuścić pełen film, zamiast trailera, na YouTube. Pozostałe działy, takie jak muzyka czy dział rozrywki, dają sobie radę i przynoszą zyski. Podsumowując, Sony, w dużej mierze dzięki PS4, zanotował wyjątkowo udany kwartał i to pewnie dlatego firma nie spieszy się z wydaniem nowe konsoli.

Źródło: https://www.engadget.com/